HAM HUM ŞARALOP
Röportaj böyle yapılır.

Soru: Sayın Sırrı Er, kitaplarınızda, köşe yazılarınızda (ve sizinle yapılan “çakma ” röportajlarda) hep, oradan buradan kopyaladığınız yazıları kullanıyorsunuz? Sizin söyleyecek bir lafınız yok mu?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Adamın birinin size 16 yıldır hakaret ettiğini Twitter’da belirtiyorsunuz. Peki niçin dava açıp hakkınızı savun muyorsunuz?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Bahsettiğiniz kişi yıllardır sizin intihalci (aşırmacı) olduğunuzu yazıyor/söylüyor, size ve arkadaşlarınıza e-posta ile bildiriyor. Niçin susuyorsunuz?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Eleştirildiğiniz üç sitede yorum/söz hakkınız var niye kullanmıyorsunuz?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Google’da “intihalci TRT”, “aşırmacı TRT spikeri”, “aşırmacı Sırrı Er” ve”intihalci Sırrı Er”i tıklayınca siz çıkıyorsunuz. Neden engellemiyorsunuz?
S.E.: Ham hum şaralop
Soru: Sözün Büyüsü adlı kitabınıza Prof. Dr. Şükrü Halûk Akalın bir ön söz yazdı. Siz bu ön sözün ilk iki bölümünü kendi yazınızmış gibi sağda solda kullandınız mı?
S.E.:Ham hum şaralop
Soru: Sözün Büyüsü adlı kitabınızda, Prof. Dr. Hamza Zülfikar’ın yazılarına sahip çıkarak sözde kitabınızın 192-258. sayfalarına koyarak tam 66 sayfa aşırdınız mı?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Temel Konuşma Teknikler ve Diksiyon adlı çakma kitabınıza, Kanal D spiker/sunucusu Emre Tilev’e ait “www.emretilev.com” sitesinden aşırarak tam 174 (14+3+5+130+9+8+5) sayfa aktardınız mı?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: TRT Radyo 1’deki programlarınızda, hazırlamanız gereken konuşmayı, şuradan buradan kopyalayarak ve hiç düzeltmeden yanlışlarıyla birlikte mikrofona taşıdınız mı?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Rahmetl Gazi Osman Paşa’nın adını Gaziosmanpaşa şeklinde yazmaya utanmadınız mı?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Yorumlara yer vermektense Facebook ve Twitter hesaplarınızı bazı kişilere niçin kapattınız?
S.E.: Ham hum şaralop.
Soru: Rahim Er’in Türkiye gazetesinde yayımlanan (2004) yazısını tam sekiz sene bekletip şurada burada kendi adınızla hangi cesaretle tekrarladınız (2012)?
S.E.: “Ham hum şaralop” diyoruz ya. Ne laf anlamaz adamsınız be… İşiniz mi yok, benim gibi (tırışkadan) Sahne Sanatları Eğitimi (Yüksekokul) mezununa böyle sorular soruyorsunuz? Etrafımda bu kadar uyurgezer varken, hakkımda fikir yürütmek sana mı düştü. Hadi oradan turşucu.

Soruyu soran cevap hakkını kullanır:
– Evet ben dilini seven bir gönüllüyüm, ayrıca aşırmacıları ensesinden yakalarım. Evet emekli turşucuyum, bir özelliğim de çok güzel “hıyar” turşusu kurmaktır ve mesleğimle iftihar ederim.

Röportajın devamı gelecek…

Arama


Hakkımda

İsim: Hüseyin Movit
Meslek: Genel Yayın Yönetmeni, Düzeltmen
Şehir: İstanbul
Kişisel sayfam


Kategoriler


Arşiv


Bağlantılar


Meta


RSS takip